Hae taiteilijan, teoksen tai tyylin mukaan – esim. Monet, Tähtiyö, impressionismi, Hokusai-aalto, alaston. Kuvaile tilanne – esim. vihreä niitty, paljon punaista, tumma öljyvärimaalaus, seisova alaston puun vieressä.

Leonetto Cappiellon mainos A Cap shampoon 1930 tekijältä Leonetto Cappiello

Leonetto Cappiellon mainos A Cap shampoon 1930

(Advertisment by Leonetto Cappiello for O'Cap shampoo 1930)


Leonetto Cappiello

€ 161.33
Sisältää 25.5 % ALV
   Tulosteen asetukset
1930  ·  Kuvan tunniste: 1065153

Retro Art

Leonetto Cappiellon mainos A Cap shampoon 1930 · Leonetto Cappiello. Saatavilla taidetulosteena kankaalle, valokuvapaperille, akvarellitaululle, päällystämättömälle paperille tai japaninpaperille.
/ Bridgeman Images
AR/3D   Katso 3D/AR -tilassa zu Favoriten hinzufügen   Lisää suosikkeihin    Valitse seinäväri    Tarkastele miltä maalaus näyttää huoneessasi

Huomautus: Vain arvostelut, joissa on kommentteja, näytetään. Arvostelut voidaan jättää suoraan oston jälkeen asiakastililläsi.

Tulosteen asetukset

Kehykset

Materiaali ja kuvan sivut

Lasi ja paspartuuri

Muut

 Tallenna / vertaile asetuksia
Preview Icon

Yhteenveto

Gemälde
Veredelung
Keilrahmen
Museumslizenz

€ 161.33
(inkl. 20% MwSt)
   Lisää koriin

Bildschärfe: PERFEKT

Jos haluat säätää kirkkautta, värejä tai esimerkiksi rajata kuvaa, teemme nämä muutokset mielellämme ilman lisäkustannuksia. Ota siis rohkeasti yhteyttä ja kerro meille erikoistoiveistasi!

Samankaltaisia taideteoksia sinulle valittuina

Argentiinassa valmistettu juliste Cafiaspirina-aspiriinin (värilitho) mainostamiseksi "Robba"-kuohuviinin mainosjuliste, 1911 Diaphane. Riisijauhe, 1890 Osuuskunnan aukioloajat, 1899. Le Bock de Koekelberg Spumante Robba Canellia mainostava juliste, Torino, Italia, 1921 Karnatzki / Suklaa Humoristinen viinikuvitus 1946. Kuvitus Julien Pavil Diaphane. Riisijauhe, 1890 Contratto-kuohuviinin mainosjuliste: pieni keijukainen, haltija, nostaa valtavaa maljaa. Kuvitus Leonetto Cappiello (1875-1942), 1922 Juliste humoristiselle sanomalehdelle "Le Frou Frou" Leonetto Capiellon mukaan. Eduard Fuchsin kuvitetusta moraalihistoriasta keskiajalta nykypäivään, julkaistu 1909. Mistinguett (Mistinguette) Casino de Parisissa, juliste Leonetto Cappiello (1875-1942) Muodikas Flapper matkalla juhliin Komedia muotokuva Alberto Santos-Dumontista (Santos Dumont) (1873-1932) - "" Contemporary Celebrites and the Benedictine"", kirjoittanut Sem (1863 - 1934), n. 1900. Bitter Camparin mainonta Vermutti Cinzano, 1906. Lapsi kylvyssä, Auringonvalosaippuamainos, 1800-luvun loppu (juliste) Mainonnan allegoria "" Nykyinen jumalatar, jonka varassa kauppa lepää"" Mercuriuksen, matkustajien ja kaupankäynnin jumalan kanssa. Mirror du monde -lehden kansi nro 316, 21. maaliskuuta OSRAM-brändin mainos, n. 1935 (kuvitus). Kapitalistinen mies pelkää neuvostotalouden edistystä, postikortti Marianne ja Leon Blum. Marianne ja Leon Blum. Henri Mounier konjakki, n. 1910. Korkin haisteleminen, Louis Forestin teoksesta "L Termogeeni tuottaa lämpöä ja taistelee yskää, reumaa, sivupisteitä jne. vastaan: Leonetto Cappiellon (1875-1942) juliste Entinen rauhallinen variksenpelätin tai Maskamaraderie, Kamerad!:sta, "La Baionnette" -erikoispainos, nro 18, 4. marraskuuta 1915 Käytä vain Sunlight-saippuaa, äiti hoitaa lapsensa wc:tä ja pyykkiä pidennettynä - Berchmans, 1800-luvun loppu Juliste "Cirio" säilöttyjä tomaatteja (väri litho) Cinzano, 1920. Loire Atlantique N* 176 - Nantes - Koristetaiteen museo - Näyttely: "" La Biscuiteris Nantaise "" - Imaging
Näytä lisää samankaltaisia taideteoksia

Samankaltaisia taideteoksia sinulle valittuina

Argentiinassa valmistettu juliste Cafiaspirina-aspiriinin (värilitho) mainostamiseksi "Robba"-kuohuviinin mainosjuliste, 1911 Diaphane. Riisijauhe, 1890 Osuuskunnan aukioloajat, 1899. Le Bock de Koekelberg Spumante Robba Canellia mainostava juliste, Torino, Italia, 1921 Karnatzki / Suklaa Humoristinen viinikuvitus 1946. Kuvitus Julien Pavil Diaphane. Riisijauhe, 1890 Contratto-kuohuviinin mainosjuliste: pieni keijukainen, haltija, nostaa valtavaa maljaa. Kuvitus Leonetto Cappiello (1875-1942), 1922 Juliste humoristiselle sanomalehdelle "Le Frou Frou" Leonetto Capiellon mukaan. Eduard Fuchsin kuvitetusta moraalihistoriasta keskiajalta nykypäivään, julkaistu 1909. Mistinguett (Mistinguette) Casino de Parisissa, juliste Leonetto Cappiello (1875-1942) Muodikas Flapper matkalla juhliin Komedia muotokuva Alberto Santos-Dumontista (Santos Dumont) (1873-1932) - "" Contemporary Celebrites and the Benedictine"", kirjoittanut Sem (1863 - 1934), n. 1900. Bitter Camparin mainonta Vermutti Cinzano, 1906. Lapsi kylvyssä, Auringonvalosaippuamainos, 1800-luvun loppu (juliste) Mainonnan allegoria "" Nykyinen jumalatar, jonka varassa kauppa lepää"" Mercuriuksen, matkustajien ja kaupankäynnin jumalan kanssa. Mirror du monde -lehden kansi nro 316, 21. maaliskuuta OSRAM-brändin mainos, n. 1935 (kuvitus). Kapitalistinen mies pelkää neuvostotalouden edistystä, postikortti Marianne ja Leon Blum. Marianne ja Leon Blum. Henri Mounier konjakki, n. 1910. Korkin haisteleminen, Louis Forestin teoksesta "L Termogeeni tuottaa lämpöä ja taistelee yskää, reumaa, sivupisteitä jne. vastaan: Leonetto Cappiellon (1875-1942) juliste Entinen rauhallinen variksenpelätin tai Maskamaraderie, Kamerad!:sta, "La Baionnette" -erikoispainos, nro 18, 4. marraskuuta 1915 Käytä vain Sunlight-saippuaa, äiti hoitaa lapsensa wc:tä ja pyykkiä pidennettynä - Berchmans, 1800-luvun loppu Juliste "Cirio" säilöttyjä tomaatteja (väri litho) Cinzano, 1920. Loire Atlantique N* 176 - Nantes - Koristetaiteen museo - Näyttely: "" La Biscuiteris Nantaise "" - Imaging
Näytä lisää samankaltaisia taideteoksia

Lisää töitä töitä tekijältä Leonetto Cappiello

Maurin Quina -mainosjuliste, Le Puy, Ranska Juliste Bitter Campari -aperitiiville. Kuvitus Leonetto Cappiello (1875-1942), 1921, Pariisi, koristetaide "Café Martinia" mainostava juliste, 1921 Maurin Quina, noin 1922 Champagne de Rochegren mainosjuliste "Cinzano"-mainosjuliste, 1920 "Thermogène"-lämpötyynyn mainosjuliste, 1926 "Robba"-kuohuviinin mainosjuliste, 1911 Spumante Robba Canellia mainostava juliste, Torino, Italia, 1921 "Katabexine"-lääkkeiden mainosjuliste, 1898 Sveitsiläisen kellovalmistaja Longinesin mainosjuliste, 1922 Contratto-kuohuviinin mainosjuliste: pieni keijukainen, haltija, nostaa valtavaa maljaa. Kuvitus Leonetto Cappiello (1875-1942), 1922 Mainos tuotteelle "Absinthe Ducros fils", 1901 Cinzano-vermutti Victoria Arduino -espressokoneen mainos
Etsi lisää töitä tekijältä Leonetto Cappiello

Lisää töitä töitä tekijältä Leonetto Cappiello

Maurin Quina -mainosjuliste, Le Puy, Ranska Juliste Bitter Campari -aperitiiville. Kuvitus Leonetto Cappiello (1875-1942), 1921, Pariisi, koristetaide "Café Martinia" mainostava juliste, 1921 Maurin Quina, noin 1922 Champagne de Rochegren mainosjuliste "Cinzano"-mainosjuliste, 1920 "Thermogène"-lämpötyynyn mainosjuliste, 1926 "Robba"-kuohuviinin mainosjuliste, 1911 Spumante Robba Canellia mainostava juliste, Torino, Italia, 1921 "Katabexine"-lääkkeiden mainosjuliste, 1898 Sveitsiläisen kellovalmistaja Longinesin mainosjuliste, 1922 Contratto-kuohuviinin mainosjuliste: pieni keijukainen, haltija, nostaa valtavaa maljaa. Kuvitus Leonetto Cappiello (1875-1942), 1922 Mainos tuotteelle "Absinthe Ducros fils", 1901 Cinzano-vermutti Victoria Arduino -espressokoneen mainos
Etsi lisää töitä tekijältä Leonetto Cappiello

Valikoima myydyimpiä tuotteitamme

Heinänteko Harakka Alaston nainen vuoteessa, n. 1914 Fontainebleaun metsä Näkymä ikkunasta, 1988 Yosemiten laakso Lummelampi Venetsian Canal Grande kaakkoon päin katsottuna, Campo della Carità oikealla, 1730-luku Männyt Elämänvaiheet Yö: satama kuutamossa, 1748 Rantatutkielma Eläinsatu: Tiikeri ja käärme taistelussa aarniometsässä Kumoi-Zakura Järvi, Petworth, auringonlasku; malliluonnos
Lisää taideteoksia

Valikoima myydyimpiä tuotteitamme

Heinänteko Harakka Alaston nainen vuoteessa, n. 1914 Fontainebleaun metsä Näkymä ikkunasta, 1988 Yosemiten laakso Lummelampi Venetsian Canal Grande kaakkoon päin katsottuna, Campo della Carità oikealla, 1730-luku Männyt Elämänvaiheet Yö: satama kuutamossa, 1748 Rantatutkielma Eläinsatu: Tiikeri ja käärme taistelussa aarniometsässä Kumoi-Zakura Järvi, Petworth, auringonlasku; malliluonnos
Lisää taideteoksia


Mitä asiakkaamme sanovat meistä



Usein kysyttyä


Meisterduckella voit helposti vaihtaa haluamasi kuvan kehyksiä, kuvan kokoa, materiaalin laatua ja erilaisia pinnoitusvaihtoehtoja tilauksen suunnitteluvaiheessa. Tarjoamme myös vaihtoehtoja erilaisille reunuksille, listoille ja välikkeille. Asiakaspalvelumme auttaa tarvittaessa.

Meisterduckella voit kokeilla, miltä taulu näyttää omassa huoneessasi. Lataa vain kuva ja järjestelmä hoitaa loput. Jos käytät palveluamme puhelimella tai tabletilla, voit kokeilla AR-toimintoamme, jolla voit katsella haluamaasi taideteosta huoneessasi aivan kuin se olisi siellä.

Materiaaleja on monenlaisia ja moneen makuun. Jotta valinta olisi helpompaa, näytämme kuvina vaihtoehtoja jokaisesta niistä. Täyden palvelun yrityksenä tarjoamme käyttöösi myös konkreettiset testipalat jokaisesta vaihtoehdosta. Testipalat ovat ilmaisia ja maksat vain postituksesta. Voit tehdä tilauksen täältä

Ei huolta, me autamme. Käymme käsin läpi kaikki tilaukset ja otamme yhteyttä välittömästi, jos asetuksissa on jotain epäselvyyksiä. Auttava asiakaspalvelumme on myös aina käytettävissänne.


Onko sinulla kysymyksiä?

Tahtoisitko ostaa tuotteitamme, mutta et tiedä mistä aloittaa? Tarvitsetko apua materiaalin valinnassa tai tilauksen tekemisessä?

Asiantuntijamme auttavat mielellään.

+43 4257 29415
support@meisterdrucke.com
Mo-Do: 7:00 - 16:00 | Fr: 7:00 - 13:00

Onko sinulla kysymyksiä?

Tahtoisitko ostaa tuotteitamme, mutta et tiedä mistä aloittaa? Tarvitsetko apua materiaalin valinnassa tai tilauksen tekemisessä?

Asiantuntijamme auttavat mielellään.

+43 4257 29415
support@meisterdrucke.com
Mo-Do: 7:00 - 16:00 | Fr: 7:00 - 13:00


Meisterdrucke

   Kärntner Strasse 46
        9586 Finkenstein am Faaker See
        Austria
        +43 4257 29415
        support@meisterdrucke.com
Muut kielet

                   
Erfahrungen & Bewertungen zu Meisterdrucke
Post.at DHL Express Quehenberger Cargoboard
Kaiser Franz Joseph

Meisterdrucke
Kärntner Strasse 46
9586 Finkenstein am Faaker See · Austria
+43 4257 29415 · support@meisterdrucke.com
Post.at DHL Express Quehenberger Cargoboard


               

(c) 2026 meisterdrucke.fi