Hae taiteilijan, teoksen tai tyylin mukaan – esim. Monet, Tähtiyö, impressionismi, Hokusai-aalto, alaston. Kuvaile tilanne – esim. vihreä niitty, paljon punaista, tumma öljyvärimaalaus, seisova alaston puun vieressä.

Luca Cambiason (1527-1585) Paimenten palvonta, öljy kankaalle tekijältä Luca Cambiaso

Luca Cambiason (1527-1585) Paimenten palvonta, öljy kankaalle

(The Adoration of the Shepherds, by Luca Cambiaso (1527-1585), oil on canvas)


Luca Cambiaso

€ 147.83
Sisältää 25.5 % ALV
   Tulosteen asetukset
Päiväämätön  ·  Kuvan tunniste: 1117598

Manierismi

Luca Cambiason (1527-1585) Paimenten palvonta, öljy kankaalle · Luca Cambiaso. Saatavilla taidetulosteena kankaalle, valokuvapaperille, akvarellitaululle, päällystämättömälle paperille tai japaninpaperille.
/ Bridgeman Images
Muut värivaihtoehdot tälle kuvalle  
Muut värivaihtoehdot tälle kuvalle  
AR/3D   Katso 3D/AR -tilassa zu Favoriten hinzufügen   Lisää suosikkeihin    Valitse seinäväri    Tarkastele miltä maalaus näyttää huoneessasi
0 Arvostelut

Tulosteen asetukset

Kehykset

Materiaali ja kuvan sivut

Lasi ja paspartuuri

Muut

 Tallenna / vertaile asetuksia
Preview Icon

Yhteenveto

Gemälde
Veredelung
Keilrahmen
Museumslizenz

€ 147.83
(inkl. 20% MwSt)
   Lisää koriin

Bildschärfe: PERFEKT

Jos haluat säätää kirkkautta, värejä tai esimerkiksi rajata kuvaa, teemme nämä muutokset mielellämme ilman lisäkustannuksia. Ota siis rohkeasti yhteyttä ja kerro meille erikoistoiveistasi!

Samankaltaisia taideteoksia sinulle valittuina

Paimenten kumarrus, 1612 Paimenten kumarrus Pyhä yö Abraham Bloemaertin (1564-1651) Paimenten palvonta maalaus 1612 su. 2,87 x 2,29 m Pariisi, Musee du Louvre Paimenten palvonta Paimenten palvonta (öljy kankaalle) Adoration des bergers ... Paimenten palvonta Paimenten kumarrus, 1642 Pyhä yö, 1527-1530 Paimenten palvonta, Pellegrino Tibaldi (1541-1583) Michelangelo Merisin dit Il Caravaggion taikaiden jumalointi Paimenten palvonta, Luca Longhi (1507-1580), öljy puulle Pyhä yö. Paimenten palvominen (maalaus poppelipuulle) Syntymä

































" Paimenten ihailu Paimenten palvonta Paimenten kumarrus, 1628 Paimenten kumarrus, c. 1640 Saksa: Pyhän yön syntymä Syntymä Kristuksen syntymä (öljy paneelissa) Paimenten palvonta Genova, Duomo (Pyhän Laurentiuksen katedraali), sisällä, Lercari-kappeli tai Siunatun Sakramentin kappeli (pohjoinen apsidi): "Paimenten palvonta", kirjoittanut Luca Cambiaso Paimenten kumarrus, noin 1770 Tietäjien kumarrus, 1600-luku, mitat 1,81 x 2,35 m, Toulouse, Musée des Augustins La Adoración de los Pastores
Näytä lisää samankaltaisia taideteoksia

Samankaltaisia taideteoksia sinulle valittuina

Paimenten kumarrus, 1612 Paimenten kumarrus Pyhä yö Abraham Bloemaertin (1564-1651) Paimenten palvonta maalaus 1612 su. 2,87 x 2,29 m Pariisi, Musee du Louvre Paimenten palvonta Paimenten palvonta (öljy kankaalle) Adoration des bergers ... Paimenten palvonta Paimenten kumarrus, 1642 Pyhä yö, 1527-1530 Paimenten palvonta, Pellegrino Tibaldi (1541-1583) Michelangelo Merisin dit Il Caravaggion taikaiden jumalointi Paimenten palvonta, Luca Longhi (1507-1580), öljy puulle Pyhä yö. Paimenten palvominen (maalaus poppelipuulle) Syntymä

































" Paimenten ihailu Paimenten palvonta Paimenten kumarrus, 1628 Paimenten kumarrus, c. 1640 Saksa: Pyhän yön syntymä Syntymä Kristuksen syntymä (öljy paneelissa) Paimenten palvonta Genova, Duomo (Pyhän Laurentiuksen katedraali), sisällä, Lercari-kappeli tai Siunatun Sakramentin kappeli (pohjoinen apsidi): "Paimenten palvonta", kirjoittanut Luca Cambiaso Paimenten kumarrus, noin 1770 Tietäjien kumarrus, 1600-luku, mitat 1,81 x 2,35 m, Toulouse, Musée des Augustins La Adoración de los Pastores
Näytä lisää samankaltaisia taideteoksia

Lisää töitä töitä tekijältä Luca Cambiaso

Taistelevia hahmoja, 1527-1585 Ylösnousemus, Jeesus pitelee sauvamaista ristiä, jonka päässä liehuu punaisella ristillä merkitty lippu Venus ja Adonis, 1500-luku. Ylösnousemus. Jeesus Kristus pitelee ristinsauvaa, jonka päässä liehuu punaisella ristillä merkitty valkoinen lippu (sotalippu). 1500-luku, Taggia, Santuario della Madonna Miracolosa Venus ja Adonis, 1565-1569 Pysyvä miesalaston (Saint Jerome?) Kirjan kanssa Sabiinittarien ryöstö (1500-luku), Villa Imperiale, Genova, Liguria, Italia, yksityiskohta Diana saa selville Kalliston raskauden, 1570 Genova, Duomo (Pyhän Laurentiuksen katedraali), sisällä, Lercari-kappeli tai Siunatun Sakramentin kappeli (pohjoinen apsisi), eteläpuoli: "Neitsyt kihla", Luca Cambiason fresko Stereometriset hahmot kaatuvat toistensa päälle (kopio) ""Venus ja Adonis"" Luca Cambiason (tai Cambiasin, Cangiagio) maalaus Lucchetto da Genovassa (1527-1585) 1500-luvun Mykolaiv (Nikolajev) alueellinen Wereshchaginin taidemuseo, Ukraina Ruhm Fontanellato, Labirinto della Masone, Franco Maria Ricci Taidekokoelma: "Venus blindfolding Cupid" St Roch, St Sebastian ja St Anthony the Great (maalaus Ristiltäotto
Etsi lisää töitä tekijältä Luca Cambiaso

Lisää töitä töitä tekijältä Luca Cambiaso

Taistelevia hahmoja, 1527-1585 Ylösnousemus, Jeesus pitelee sauvamaista ristiä, jonka päässä liehuu punaisella ristillä merkitty lippu Venus ja Adonis, 1500-luku. Ylösnousemus. Jeesus Kristus pitelee ristinsauvaa, jonka päässä liehuu punaisella ristillä merkitty valkoinen lippu (sotalippu). 1500-luku, Taggia, Santuario della Madonna Miracolosa Venus ja Adonis, 1565-1569 Pysyvä miesalaston (Saint Jerome?) Kirjan kanssa Sabiinittarien ryöstö (1500-luku), Villa Imperiale, Genova, Liguria, Italia, yksityiskohta Diana saa selville Kalliston raskauden, 1570 Genova, Duomo (Pyhän Laurentiuksen katedraali), sisällä, Lercari-kappeli tai Siunatun Sakramentin kappeli (pohjoinen apsisi), eteläpuoli: "Neitsyt kihla", Luca Cambiason fresko Stereometriset hahmot kaatuvat toistensa päälle (kopio) ""Venus ja Adonis"" Luca Cambiason (tai Cambiasin, Cangiagio) maalaus Lucchetto da Genovassa (1527-1585) 1500-luvun Mykolaiv (Nikolajev) alueellinen Wereshchaginin taidemuseo, Ukraina Ruhm Fontanellato, Labirinto della Masone, Franco Maria Ricci Taidekokoelma: "Venus blindfolding Cupid" St Roch, St Sebastian ja St Anthony the Great (maalaus Ristiltäotto
Etsi lisää töitä tekijältä Luca Cambiaso

Valikoima myydyimpiä tuotteitamme

Puutarha Givernyssä Kirjeenkantaja Rosenthalissa Kultainen kala Huvila meren rannalla Psykhe astuu Eroksen puutarhaan, 1903 Neitsyt ja enkelit Syysmaisema ja neljä puuta Hanhet, 1874 Soutajien aamiainen Wyk auf Föhr, Wykin höyrylaivayhtiön mainosjuliste, 1897 Galicialaisia naisia ikkunan ääressä, noin 1655-1660 Valkoisella II, 1923 Maallisten ilojen puutarha, vasen sisäsiipi (paratiisi) Wienin maanalaisen rautatien Stadtbahn-paviljonki, suunnitelma, jossa näkyvät ulkopuoli ja näkymä laiturille, n. 1894-97 Aamiainen aamulehden ääressä, 1898
Lisää taideteoksia

Valikoima myydyimpiä tuotteitamme

Puutarha Givernyssä Kirjeenkantaja Rosenthalissa Kultainen kala Huvila meren rannalla Psykhe astuu Eroksen puutarhaan, 1903 Neitsyt ja enkelit Syysmaisema ja neljä puuta Hanhet, 1874 Soutajien aamiainen Wyk auf Föhr, Wykin höyrylaivayhtiön mainosjuliste, 1897 Galicialaisia naisia ikkunan ääressä, noin 1655-1660 Valkoisella II, 1923 Maallisten ilojen puutarha, vasen sisäsiipi (paratiisi) Wienin maanalaisen rautatien Stadtbahn-paviljonki, suunnitelma, jossa näkyvät ulkopuoli ja näkymä laiturille, n. 1894-97 Aamiainen aamulehden ääressä, 1898
Lisää taideteoksia


Mitä asiakkaamme sanovat meistä



Usein kysyttyä


Meisterduckella voit helposti vaihtaa haluamasi kuvan kehyksiä, kuvan kokoa, materiaalin laatua ja erilaisia pinnoitusvaihtoehtoja tilauksen suunnitteluvaiheessa. Tarjoamme myös vaihtoehtoja erilaisille reunuksille, listoille ja välikkeille. Asiakaspalvelumme auttaa tarvittaessa.

Meisterduckella voit kokeilla, miltä taulu näyttää omassa huoneessasi. Lataa vain kuva ja järjestelmä hoitaa loput. Jos käytät palveluamme puhelimella tai tabletilla, voit kokeilla AR-toimintoamme, jolla voit katsella haluamaasi taideteosta huoneessasi aivan kuin se olisi siellä.

Materiaaleja on monenlaisia ja moneen makuun. Jotta valinta olisi helpompaa, näytämme kuvina vaihtoehtoja jokaisesta niistä. Täyden palvelun yrityksenä tarjoamme käyttöösi myös konkreettiset testipalat jokaisesta vaihtoehdosta. Testipalat ovat ilmaisia ja maksat vain postituksesta. Voit tehdä tilauksen täältä

Ei huolta, me autamme. Käymme käsin läpi kaikki tilaukset ja otamme yhteyttä välittömästi, jos asetuksissa on jotain epäselvyyksiä. Auttava asiakaspalvelumme on myös aina käytettävissänne.


Onko sinulla kysymyksiä?

Tahtoisitko ostaa tuotteitamme, mutta et tiedä mistä aloittaa? Tarvitsetko apua materiaalin valinnassa tai tilauksen tekemisessä?

Asiantuntijamme auttavat mielellään.

+43 4257 29415
support@meisterdrucke.com
Mo-Do: 7:00 - 16:00 | Fr: 7:00 - 13:00

Onko sinulla kysymyksiä?

Tahtoisitko ostaa tuotteitamme, mutta et tiedä mistä aloittaa? Tarvitsetko apua materiaalin valinnassa tai tilauksen tekemisessä?

Asiantuntijamme auttavat mielellään.

+43 4257 29415
support@meisterdrucke.com
Mo-Do: 7:00 - 16:00 | Fr: 7:00 - 13:00


Meisterdrucke

   Kärntner Strasse 46
        9586 Finkenstein am Faaker See
        Austria
        +43 4257 29415
        support@meisterdrucke.com
Muut kielet

                   
Erfahrungen & Bewertungen zu Meisterdrucke
Post.at DHL Express Quehenberger Cargoboard
Kaiser Franz Joseph

Meisterdrucke
Kärntner Strasse 46
9586 Finkenstein am Faaker See · Austria
+43 4257 29415 · support@meisterdrucke.com
Post.at DHL Express Quehenberger Cargoboard


               

(c) 2026 meisterdrucke.fi